אימון NLP

Neuro Linguistic Programming או בעברית 'שפת תכנות עצבית'.
NLP  זוהי שיטה מעשית המסייעת לאנשים לחולל שינוי בחייהם ולהתקדם אל עבר הגשמת מטרותיהם. שיטה זו מסייעת לפתור בעיות המעכבות או מונעות את הגשמת המטרות הגדולות.

באמצעות nlp ניתן לשנות דפוסי חשיבה המאפשרים להשתחרר מתגובות המנוהלות ע"י הטייס האוטומטי" זה שלא באמת בוחר אלא מגיב מכוח ההרגל.

השיטה פותחה בתחילת שנות השבעים על ידי צוות חוקרים שבראשם עמדו ד"ר ריצ'ארד בנדלר ופרופ' ג'ון גרינדר הם ניסו להבין מה גורם לאנשים מסויימים להצליח.

הם בחרו לדגום אנשי מקצוע מצטיינים מתחום הטיפול ומהם להסיק מהם דרכי הפעולה שגורמים להצלחות בחיים.
מאז ועד היום, נחקרו מצטיינים מתחומים רבים נוספים (כגון מכירות, עמידה מול קהל, אימון וכו')מתוך מחקרים אלה, התפתחו בתוך ה- NLP מגוון כלים יישומיים ושיטת עבודה יעילה המאפשרים לכל אדם ליצור שינוי בתבניות החשיבה שלו או של אדם אחר על ידי שימוש נכון בתקשורת שלו.
שיטה זו מסייעת להגברת ההשפעה שלנו על אחרים, שיפור יכולות השכנוע והלמידה, ושיפור היעילות שלנו בתחומי חיים נוספים. היא מכילה מגוון כלים המאפשרים להבין את האדם טוב יותר, להשפיע עליו וליצור אצלו שינוי עמוק ויציב. לאור מגוון הטכניקות והתהליכים ניתן להתאים את דרך העבודה לאדם הספציפי ולסייע לו להתקדם בצורה יעילה אל עבר הגשמת מטרותיו.
המיוחד בשיטה שהיא מאפשרת לאדם להשתחרר מאמונות מגבילות שניהלו אותו כל חייו וגרמו לדפוסי התנהגות לא רצויים ובמקומן להכניס אמונות חדשות שמכאן והלאה יהיו רצויות וישרתו את האדם בצורה הטובה עבורו.

אני אתן דוגמה:
מכירים את האנשים שבשביל להשיג משהו בחיים הם צריכים לצעוק?
הם מבינים שההרגל הזה לא טוב עבורם.
בתהליך העבודה האדם יגדיר את המטרה אליה הוא שואף.
הוא יחדד את האמונה המחלישה שלו,זו שגורמת לו להתנהל בצורה שאותה הוא רוצה לשנות ויגדיר אמונה חדשה שבה הוא רוצה להאמין כלפי עצמו.
לא ייאמן באיזו קלות המוח שולף את הזכרונות מהתת מודע(המקום שבו מאוחסנים 97% מהחוויות שחווינו מרגע ההפריה ועד עתה) הזכרונות הרלוונטיים שיבהירו למונחה שדפוס ההתנהגות הזה "נולד" ברגע אחד שבו נוצרה אמונה חדשה ואולי אפילו בגיל חודשיים כשהוא היה תינוק קטן,אמא הייתה עסוקה והוא היה צריך לבכות בשביל שאמא תיקח אותו ומשם נולדה האמונה "צריך לצעוק כדי לקבל משהו בחיים"
זו לא התנהגות מודעת אלא אמונה שנוצרה ומנהלת את החיים.

כאשר משתחררים מהאמונה מצליחים לשחרר את הדפוס הלא רצוי.

או למשל אישה שמתקשה להרות,בתהליך העבודה היא תזהה את האמונות שמגבילות אותה סביב החיבור אל גופה,סביב חוויות שחוותה ובעצם אינן מאפשרות לקלוט את ההריון.כאשר היא תשחרר אמונות מחלישות ובמקומן תכניס אמונות חדשות על עצמה היא תגדיל את סיכוייה להרות.
באמצעות השיטה ניתן להתחבר אל משאבים ויכולות הקיימים בתוכינו להעצים אותם ולפתח יכולות חדשות שיקדמו אותי אל עבר המטרה שלי.
כלי הnlp משתלבים בתוך תהליך העבודה מול מי שמגיעה אליי.
לעיתים אני בוחרת להתמקד בסדרת מפגשים בnlp על מנת להתקדם לעבר מטרה ספציפית ולעיתים היא משתלבת בתוך סדרת המפגשים ביחד עם שיטות העבודה הנוספות שיש ברשותי.
אני מוצאת שהשילוב המדוייק עבור כל אחת את מה שמתאים לה הוא המפתח להצלחה.