הטיפולים שלי

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול השייכת לתחום הרפואה המשלימה,
העיקרון המרכזי העומד מאחורי השיטה הוא שבכפות הרגליים מיוצגים כל איברי גופנו ובאמצעות טכניקות של עיסוי ולחיצה בכפות הרגליים ניתן לטפל במגוון בעיות פיזיות ורגשיות.
קיימות עדויות על כך שהידע והשימוש בכפות הרגליים כטיפול היה נפוץ עוד בעת העתיקה,
אך הרפלקסולוגיה במתכונתה הנוכחית,מיפוי איברי הגוף בכפות הרגליים פותחה בשנת 1913 ע"י רופא אף אוזן גרון בשם ויליאם פיצג'רלד. הרופא הבחין בכך שרבים ממטופליו נוגעים במקומות מסויימים בגופם על מנת להפיג כאב.בשנות השלושים של המאה ה20 שוכללה השיטה על ידי יוניס אינגהם שטבעה את המונח 'רפלקסולוגיה' והתמקדה בלחיצות בכפות הרגליים.טיפול רפלקסולוגי מתחיל בתשאול האדם על הסיבה בגינה הגיע לטיפול "וקריאת כפות רגליו" על מנת לקבל יידע וכלים כיצד ובאיזה אופן יתבצע הטיפול.
כאשר אני רואה כפות רגליים מה אני מחפשת?
כיצד נראות כפות הרגליים,מה צבען,חריצים,עור יבש,מרקם ועוד… אלו מדדים חשובים על מנת לאפיין ולהבין את האדם ומשם לתת את המענה המדוייק והנכון לטיפול.ברפלקסולוגיה המטרה היא לאבחן את מקור הבעיה וממנה לטפל,
כלומר לא הסימפטום הפיזי שאיתו הגיע האדם אלא הסיבה שהובילה לסימפטום.
קרוב ל 20 שנה אני מטפלת בנשים ובילדים בקליניקה הפרטית שלי ובעבר טיפלתי במאות מטופלים במרפאה לרפואה משלימה בקופת חולים כללית.

 

נפגשתי עם אין ספור מקרים:חרדות,הרטבה,דיכאון,בעיות פוריות,חוסר איזון הורמונלי,כאבי גב,מיגרנות ועוד… אני יודעת לתת מענה למגוון בעיות. בנוסף לטיפולים ברפלקסולוגיה אהבה גדולה שלי הן הסדנאות לאמהות "רפלקסולוגיה לטיפול במשפחה" שמטרתה לאפשר לאמא לטפל בילדיה בעצמה. מתאים לך?
מוזמנת לתאם טיפול או להצטרף אליי לסדנה

שיטת אביבה

שיטת אביבה הינה שיטת אימון ייחודית המבוצעת באמצעות סדרה של תרגילים הממוקדים להנעה והזרמת דם למערכת הנשית.
השיטה קרויה על שמה של אביבה שטיינר,
אביבה בת 80 פלוס ילידת הונגריה וניצולת שואה המתגוררת היום בכפר סבא לא התכוונה להמציא שיטה.
בהכשרתה היא למדה ביולוגיה והייתה מורה לחינוך גופני.
תלמידותיה החלו לדווח לה שהן חוות שינויים בגופן כתוצאה מהתרגול.
אביבה שמעה את הקולות מהשטח ופיתחה סדרה של תרגילים ייעודיים שתפקידם לסייע באיזון הורמונלי:להקלה בכאבי מחזור ובתופעות גיל המעבר,בהסדרת המחזור ובפתרון בעיות פוריות.
בשנת 2009, הוקם המרכז הבינלאומי לאימון בשיטת אביבה שלקח על עצמו להפיץ ולרכז מידע על השיטה.
את המרכז הקימה יהודית פוני תלמידתה של אביבה שטיינר,יהודית כבר מעל 30 שנה מלווה נשים,רבות מן הנשים שהגיעו אליה במשך השנים הופנו ע"י מכון פועה.
את שיטת אביבה זכיתי ללמוד כאשר השיטה כמעט ולא הייתה מוכרת,בתור "אספנית" של ידע וכלים בתחום הטיפול חיפשתי ללמוד משהו שיצטרף לאג'נדה שלי האומרת שאני כמטפלת מהווה צינור להוביל ולסייע אך העוצמה ויכולת ההשפעה היא של מי שמגיעה אליי.
שיטת אביבה התחברה נהדר לאג'נדה הזו,אני מלמדת את האישה את התרגילים והאחריות היא שלה.
ברור לי שכאשר אישה מבינה שיש לה יכולת להשפיע על התהליכים הקורים לה בגוף,זו מתנה גדולה עבורה.
התרגילים פשוטים לביצוע ועקרון הפעולה שלהם הוא חזרה אינטנסיבית על התנועות במקצבים משתנים. תנועות אלו משפיעות על הגוף בכמה מישורים:

באספקט המכאני, הזרמה אינטנסיבית של דם "מעוררת לחיים" את האיזור.
תנועות מסוימות שנועדו לשמש מעין עיסוי פנימי לאיברים כמו השחלות, יגרו אותן ויעוררו אותן לפעולה תקינה.
באספקט ההורמונאלי, הזרמת הדם והגירוי הפיזי מעוררים את המחזור ההורמונאלי לפעילות תקינה. באמצעות התרגילים אפשר להביא לאיזון הורמונאלי, כולל הורדת רמות גבוהות של הורמון FSH. השגת איזון הורמונאלי מאפשרת להקל ואף לרפא מחלות ותסמונות שמקורן בחוסר איזון, כדוגמת תסמונת השחלות הפוליציסטיות.
באספקט הנפשי, הנעת המערכת הנשית מאפשרת לאישה להיות מחוברת אל עצמה,אל הנשיות שלה ואל אזור התשוקה ולא רק ברובד הפיזי אלא בחיבור לתשוקה לחיים.
אם את מחפשת להיות פעילה עבור עצמך שיטת אביבה יכולה להיות מדוייקת עבורך.
מוזמנת!!!

אימון nlp

Neuro Linguistic Programming או בעברית 'שפת תכנות עצבית'.
NLP  זוהי שיטה מעשית המסייעת לאנשים לחולל שינוי בחייהם ולהתקדם אל עבר הגשמת מטרותיהם. שיטה זו מסייעת לפתור בעיות המעכבות או מונעות את הגשמת המטרות הגדולות.

באמצעות nlp ניתן לשנות דפוסי חשיבה המאפשרים להשתחרר מתגובות המנוהלות ע"י הטייס האוטומטי" זה שלא באמת בוחר אלא מגיב מכוח ההרגל.

השיטה פותחה בתחילת שנות השבעים על ידי צוות חוקרים שבראשם עמדו ד"ר ריצ'ארד בנדלר ופרופ' ג'ון גרינדר הם ניסו להבין מה גורם לאנשים מסויימים להצליח.

הם בחרו לדגום אנשי מקצוע מצטיינים מתחום הטיפול ומהם להסיק מהם דרכי הפעולה שגורמים להצלחות בחיים.
מאז ועד היום, נחקרו מצטיינים מתחומים רבים נוספים (כגון מכירות, עמידה מול קהל, אימון וכו')מתוך מחקרים אלה, התפתחו בתוך ה- NLP מגוון כלים יישומיים ושיטת עבודה יעילה המאפשרים לכל אדם ליצור שינוי בתבניות החשיבה שלו או של אדם אחר על ידי שימוש נכון בתקשורת שלו.
שיטה זו מסייעת להגברת ההשפעה שלנו על אחרים, שיפור יכולות השכנוע והלמידה, ושיפור היעילות שלנו בתחומי חיים נוספים. היא מכילה מגוון כלים המאפשרים להבין את האדם טוב יותר, להשפיע עליו וליצור אצלו שינוי עמוק ויציב. לאור מגוון הטכניקות והתהליכים ניתן להתאים את דרך העבודה לאדם הספציפי ולסייע לו להתקדם בצורה יעילה אל עבר הגשמת מטרותיו.
המיוחד בשיטה שהיא מאפשרת לאדם להשתחרר מאמונות מגבילות שניהלו אותו כל חייו וגרמו לדפוסי התנהגות לא רצויים ובמקומן להכניס אמונות חדשות שמכאן והלאה יהיו רצויות וישרתו את האדם בצורה הטובה עבורו.

אני אתן דוגמה:
מכירים את האנשים שבשביל להשיג משהו בחיים הם צריכים לצעוק?
הם מבינים שההרגל הזה לא טוב עבורם.
בתהליך העבודה האדם יגדיר את המטרה אליה הוא שואף.
הוא יחדד את האמונה המחלישה שלו,זו שגורמת לו להתנהל בצורה שאותה הוא רוצה לשנות ויגדיר אמונה חדשה שבה הוא רוצה להאמין כלפי עצמו.
לא ייאמן באיזו קלות המוח שולף את הזכרונות מהתת מודע(המקום שבו מאוחסנים 97% מהחוויות שחווינו מרגע ההפריה ועד עתה) הזכרונות הרלוונטיים שיבהירו למונחה שדפוס ההתנהגות הזה "נולד" ברגע אחד שבו נוצרה אמונה חדשה ואולי אפילו בגיל חודשיים כשהוא היה תינוק קטן,אמא הייתה עסוקה והוא היה צריך לבכות בשביל שאמא תיקח אותו ומשם נולדה האמונה "צריך לצעוק כדי לקבל משהו בחיים"
זו לא התנהגות מודעת אלא אמונה שנוצרה ומנהלת את החיים.

כאשר משתחררים מהאמונה מצליחים לשחרר את הדפוס הלא רצוי.

או למשל אישה שמתקשה להרות,בתהליך העבודה היא תזהה את האמונות שמגבילות אותה סביב החיבור אל גופה,סביב חוויות שחוותה ובעצם אינן מאפשרות לקלוט את ההריון.כאשר היא תשחרר אמונות מחלישות ובמקומן תכניס אמונות חדשות על עצמה היא תגדיל את סיכוייה להרות.
באמצעות השיטה ניתן להתחבר אל משאבים ויכולות הקיימים בתוכינו להעצים אותם ולפתח יכולות חדשות שיקדמו אותי אל עבר המטרה שלי.
כלי הnlp משתלבים בתוך תהליך העבודה מול מי שמגיעה אליי.
לעיתים אני בוחרת להתמקד בסדרת מפגשים בnlp על מנת להתקדם לעבר מטרה ספציפית ולעיתים היא משתלבת בתוך סדרת המפגשים ביחד עם שיטות העבודה הנוספות שיש ברשותי.
אני מוצאת שהשילוב המדוייק עבור כל אחת את מה שמתאים לה הוא המפתח להצלחה.

קינסיולוגיה ,מח 1

מוח 1 היא שיטה לשחרור חסימות רגשיות וטראומות שמשפיעות עלינו ברובד הפיזי והרגשי בחיים.

כל חוויה או טראומה שחווינו בעבר משפיע עלינו בהווה.

בטיפול במוח 1 אנחנו יוצאים למסע אחורה בזמן שבו נוצרו חוויות או אמונות שמנהלות אותנו בהווה ומפריעות לנו בתפקוד היומיומי הן ברובד הפיזי והן ברובד הרגשי.

כלי העבודה איתו אני משתמשת בטיפול הוא בדיקת טונוס השריר דרכה

אפשר להבין איך הגוף מדבר איתנו.

אז מה זו הבדיקה הזו?

בדיקה פשוטה שבה אני שואלת שאלות של כן ולא תוך כדי לחיצה עדינה מאוד בשריר.

התשובות שמתקבלות עוקפות את המודע ומתחברות לתת המודע,אותו חלק שיודע הכל עלינו ולא יודע לשקר עבורנו גם אם אנחנו מנסים.

התשובה מהשריר מכילה את כל הזכרונות שלנו מרגע ההפריה ועד היום.

תהליך העבודה מתחיל בהגדרה מדוייקת של מטרת הטיפול,

דיוק המטרה ייעשה ע"י בדיקת טונוס השריר.

המטרה יכולה להיות קשורה לכל דבר בחיים אותו אני ארצה לשנות.

פיזי ורגשי.

כאבים כרוניים,פוריות,חרדות,חוסר בטחון…

כאשר המונחה יגיע עם סימפטום פיזי,המטרה לא תהיה להיפטר מהסימפטום הפיזי אלא מהדפוס שמייצר את הבעיה.

לדוגמה:עצירות-המטרה תהיה אני רוצה לדעת לשחרר את מה שאני שומרת בבטן.

לאחר הגדרת המטרה העבודה תיעשה בהווה ובעבר.

שחרור המתח מהנושא בהווה ושחרור המתח בעבר ע"י חיפוש אירוע(לאו דווקא מאוד משמעותי לכאורה)שממנו נוצר דפוס ההתנהגות שאינו יעיל לאדם.

המוח מקודד אירועים ומייצר התנהגות של "טייס אוטומטי",

ע"י העלאת האירוע (אין הכוונה לחוות אותו שוב מחדש,כי לפעמים האירוע הוא טראומתי וקשה)והרגשות שמתלווים אליו נקודד מחדש דפוס התנהגות יעיל עבור אותו אדם ומשם הדרך נוחה להשגת המטרה.

בטיפול במח 1 אני מטפלת גם במבוגרים וגם בילדים,בד"כ כאשר מדובר בילדים עד גיל 12 ההורה יהיה המתווך עבור ילדו כלומר העבודה תיעשה ע"י ההורה ותשפיע על הילד.

נשמע הזוי,נכון?

עובד מדהים.

סיקרנתי…מוזמנים לנסות.

 

טיפול קוגנטיבי התנהגותי cbt

הטיפול הקוגנטיבי התנהגותי מבוסס על ההנחה כי קשיים רגשיים שאיתם אנחנו מתמודדים מבוססים על מחשבות ודפוסי התנהגות שאינם אפקטיביים עבורנו מתוך אירועי החיים שחווינו.

הטיפול אצלי בקליניקה הוא טיפול המשלב עבודה על ניהול המחשבות ביחד עם כלים פרקטיים בהתנהלות היומיומית.

שיטת הטיפול מבוססת על פסיכותרפיה ותורת הנפש על פי החסידות.

מתאים מאוד למצבים רגשיים –

חרדות, טראומות ,מחשבות טורדניות,חיזוק הביטחון והערך העצמי.

מערכות יחסים-

שיפור מערכות יחסים בזוגיות ובהורות.

מוזמנת ליצור איתי קשר לתיאום פגישה.